juni 26, 2025

Mangfold og inkludering, omstilling og HR prosess

Det nærmer seg sommertid og noen har allerede begynt å avvikle ferien, men aktivitetsnivået i fagforening er fortsatt høyt.

Mangfold og inkludering

Denne uken vaier pride-flaggene både i Tananger og offshore. Dette er en viktig markering for et mangfoldig og inkluderende arbeidsliv med plass til alle.

Flaggheising på ELDS.

V2050+AN

Fase 2 er nå i ferd med å sluttføres. Det tas sikte på å ha en implementeringsplan samt å ha delegert ansvaret for arbeidsoppgaver før juli. Deretter blir det en rolig periode i juli, før arbeidet starter opp etter sommeren.

HR – prosess

Både 1. nestleder og hovedtillitsvalgt i EK-land (Trond Haugbjørg og Ståle Skretting) vil framover bli kalt inn til HR-prosess møtene. Siste møte før ferien er satt opp 2.juli. Skulle det ikke dukke opp nye momenter av betydning vil det ikke bli flere møter før i august. Ekofisk-Komiteen er bemannet hele sommeren hvis det likevel skulle bli behov for møter. Mer utfyllende informasjon rundt denne prosessen kan ikke påberegnes før i august.

Den informasjon som kan deles om HR – prosessen er lagt ut på SharePoint siden til V2050+AN.

Vårt standpunkt står fast – Vi aksepterer ingen ufrivillige oppsigelser av Ekofisk-Komiteen sine medlemmer.

Lokale lønnsforhandlinger

Tirsdag neste uke avholdes lokale lønnsforhandlinger med bedriften.

Siste saker