There’s a new KHVO in town!
På årsmøtet til Ekofisk-Komiteen 5. mars ble Arild Emanuel Andersen valgt til ny 2. nestleder i Ekofisk-Komiteen. Tradisjon tro ble også 2. nestleder utpekt som nytt koordinerende hovedverneombud (KHVO) i ConocoPhillips Norge.
Det betyr at hovedtillitsvalgt gjennom mer enn 20 år, Frode Nirisen, trer ut av vervet han har skjøttet siden 2013. Frode Nirisen vil i en periode fungere som rådgiver for Ekofisk-Komiteen før han går av med pensjon i Januar 2026.
Arild har lang erfaring fra Ekofisk-feltet som prosesstekniker, og mange års erfaring som hovedverneombud på feltet og styremedlem i Ekofisk-Komiteen. Han blir nå en del av arbeidsutvalget i Ekofisk-Komiteen og vil være fast stasjonert på land i Tananger.
Ekofisk-Komiteen takker Frode for innsatsen og ønsker Arild velkommen og lykke til med nye viktige oppgaver på vegne av sine kollegaer offshore og onshore.
